MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 ALICI

Adı/Soyadı/Ünvanı :

 

Adresi :

 

 

1.2. SATICI

Ünvanı :

 CYBERNETİCS YAZ. TEK. VE TİC. A.Ş.

Adresi :

 Kemalpaşa Mah / Atatürk Bulvarı cad / No:38 D:13, Fatih / İstanbul

Telefon :

 +90 (212) 5111349

Faks :

 +90 (212) 5111349

Web Adresi :

www.espopro.com

E-mail :

 info@espopro.com

Mersis No:

 0216-1251-6760-0001


MADDE 2 - KONU

İş bu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.espopro.com alan adlı internet sitesinden ve/veya mobil uygulamadan elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, BEDELİ VE TESLİM MASRAFLARI

Sözleşme konusu mal ya da hizmetin satış fiyatı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.  Alıcının ülke gümrüğünden, vergisel ya da banka uygulamalarından kaynaklı her türlü gümrük bedeli, kdv ve benzeri durumlardan oluşabilecek ücretlerden CYBERNETİCS YAZ. TEK. VE TİC. A.Ş. sorumlu değildir.

 

Ürün Bilgileri

Renk

Beden

Fiyat

Adet

Tutar

Jean Koyu Rodeo | Me&Home
Ürün Kodu: S18457Z8 - 309

İndigo

32 31

99,99 TL

1

99,99 TL

 

Toplam

99,99 TL

 

İndirimler

0,00 TL

 

Ara Toplam

99,99 TL

 

Kargo Ücreti

11,99 TL

 

İşlem Bedeli

6,92 TL

 

Genel Toplam

118,90 TL

 

Alıcının Adres Bilgileri:

 

Fatura Adresi:

Teslimat Adresi:

   

 118,90 TL 'lik siparişinizin ödeme bilgileri aşağıdaki gibidir:


Ödeme Özeti:

NO: #    numaralı siparişinizin 118,90 TL'lik ödeme bilgileri aşağıdaki gibidir:

Kapıda Nakit Ödeme : 118,90 TL

 

Siparişinizin durumunu "Siparişlerim" sayfasından takip edebilirsiniz. 

espopro.com'dan alışveriş yaptığınız için teşekkür ederiz. 

Türkiye içerisinden verilen siparişlerde yukarıdaki tutara KDV dahildir.
Yurtdışına gönderilmek üzere verilen siparişlerde yukarıdaki tutara alıcının ülke gümrüğünden, vergisel ya da banka uygulamalarından kaynaklı her türlü gümrük bedeli, kdv ve benzeri durumlardan oluşabilecek ücretler dahil değildir ve bu benzeri durumlardan oluşabilecek ücretlerden CYBERNETİCS YAZ. TEK. VE TİC. A.Ş. (www.espopro.com) sorumlu değildir.
 

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, SATICI'ya ait www.espopro.com alan adlı internet sitesinde ve/veya mobil uygulamada sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimat ve cayma hakkına ilişkin Ön Bilgilendirme Formu’nu okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.
4.2- ALICI; bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dâhil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgileri ile cayma hakkına ilişkin bilgileri de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.
(Türkiye içerisinden verilen siparişler için tüm vergiler dahildir. Türkiye’den yurtdışına verilen siparişler için ülke gümrüğünden, vergisel ya da banka uygulamalarından kaynaklı her türlü gümrük bedeli, kdv ve benzeri durumlardan oluşabilecek ücretler dahil değildir.)
4.3- Sözleşme konusu ürün, sipariş tarihinden itibaren yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI' nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa kargo şirketi aracılığıyla teslim edilir. Bu süre ALICI’ya,  yazılı olarak veya bildirmiş olduğu e-mail adresine bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.
4.4- Ürün teslimi, işbu sözleşmede belirtilen teslim almaya yetkili kişi/kuruluştan başkasına yapılmayacaktır. Teslimat esnasında, teslim almaya yetkili kişilerin kimlik ibrazı zorunludur. Bu kişiler, kimlik ibraz etmedikleri takdirde kendilerine teslimat yapılmaktan imtina edilecektir. Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kişilere teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.5- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve mevzuat uyarınca teslimi zorunlu olan hallerde garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte  teslim edilmesinden sorumludur.
4.6- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için ürün bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.7- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının  ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün yurt içerisinde 5 gün (yurtdışı satışlarında en fazla 1 ay) içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu durumda nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.8- SATICI sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin; mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü durumlar nedeni ile imkansızlaştığı hallerde ve haklı bir nedenle sözleşme konusu ürünün tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması halinde sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar ödediği şekilde kendisine geri ödenir. ALICI'nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra en geç 10 (on) gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI'nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir. 

 

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, yurtiçinde sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin cayma hakkına sahiptir.

ALICI, cayma bildirimini yazılı veya bir sürekli veri taşıyıcısı (telefon, faks, e-posta) aracılığıyla da SATICI’ya bildirmesi gerekir.

ALICI, yurtdışı için sözleşme konusu sipariş onaylandıktan ve kargoya tesliminden sonra cayma hakkına sahip değildir.

Cayma hakkının kullanılması halinde,
a. 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürün, SATICI’ ya gönderilmek üzere kargoya teslim edilirken fatura aslı da, iade bölümü doldurularak (İade edilmek istenen ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte) ürün ile birlikte gönderilmesi gereklidir.
b. SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından (iade edilen ürünün teslim alındıktan) itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan tüm belgeleri ALICI’ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 
İadelerinizi siparişinizi teslim aldığınız kargo ile ücretsiz (karşı ödemeli) iade edebilirsiniz.


CYBERNETİCS YAZ. TEK. VE TİC. A.Ş.

Kemalpaşa Mah / Atatürk Bulvarı cad / No:38 D:13, Fatih / İstanbul


İade tutarları sipariş esnasında kullanılan ödeme metodu ile geri ödenir.
Kredi kartı kullanılması halinde alışverişlere ilişkin iade tutarları ALICI'nın kredi kartı hesabına yapılır. Kredi kartına yapılacak olan iade ödemelerinde ilgili banka kuralları saklıdır.

ALICI, yurtiçinde sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkını kullanmaması halinde cayma hakkını kaybedecektir.

 

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

ALICI’nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda; ALICI, cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca ALICI, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda cayma hakkını kullanamaz. ALICI, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 15. Maddede belirtilen istisna hallerinde de cayma hakkından faydalanamayacaktır. (Örn: iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler.)

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri son kullanma tarihleri geçmediği sürece iade kapsamındadır.

 

MADDE 7 - ALICININ TEMERRÜDÜ

ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

 

MADDE 8 – YURTDIŞI KARGO TESLİMATI İLE İLGİLİ HÜKÜMLER

8.1- ALICININ, siparişi talep edeceği kargo firması ile gönderilecektir. Ürünün nitelikli
ambalajlanması sağlanacaktır ve kayıt altına alınıp e-mail adresine gönderilecektir.
Kargo firmasından kaynaklanan zararlar ve siparişin teslim edilememesinden kaynaklanan durumlarda CYBERNETİCS YAZ. TEK. VE TİC. A.Ş. (
www.espopro.com) sorumlu değildir.

8.2- ALICININ, siparişi CYBERNETİCS YAZ. TEK. VE TİC. A.Ş. (www.espopro.com) tarafından anlaşmalı kargo şirketleri ile gönderildiği durumlarda kargo şirketinden kaynaklanan sorunlar SATICI tarafından çözüme ulaştırılacaktır.

8.3-Yurtdışına gönderilmek üzere verilen siparişlerde yukarıdaki tutara ALICININ ülke gümrüğünden, vergisel ya da banka uygulamalarından kaynaklı her türlü gümrük bedeli, kdv ve benzeri durumlardan oluşabilecek ücretler dahil değildir ve bu benzeri durumlardan oluşabilecek ücretlerden CYBERNETİCS YAZ. TEK. VE TİC. A.Ş. (www.espopro.com) sorumlu değildir.

8.4- ALICININ, ülkesinden kaynaklanan mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü durumlardan dolayı kargoların teslim edilememesinden SATICI sorumlu değildir.

MADDE 9 - YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşme Türk Hukuku kuralları çerçevesinde oluşturulmuş olup, geçerliliği ve bağlayıcılığı Türk Hukuku kuralları çerçevesinde olacaktır. İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğacak herhangi bir ihtilafta İstanbul ( Çağlayan) Mahkemeleri yetkili olacaktır. İş bu sözleşmenin uygulanmasında, ALICI şikayet ve itirazları konusundaki başvurularını, İstanbul Tüketici Mahkemelerine veya Tüketici Hakem Heyetlerine yapabilir.  
Siparişin onaylanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

SATICI:

: CYBERNETİCS YAZ. TEK. VE TİC. A.Ş.

ALICI:

 

TARİH: